Preventis, o.s.
Sídlo
Rantířovská 497/11b Horní Kosov
586 05 Jihlava 5

okres Jihlava
Kontaktní informace
Statutární zástupce: Dana Koutná
 
Telefon:+420 777 766 106, +420 602 760 602
Fax:+420 567 300 744
E-mail:info@preventis.cz
Web:http://www.preventis.cz
 
Působnost: Sociální oblast

Naše činnost

Preventis, o.s. je založeno za účelem prevence kriminality a sociální prevence, zejména v oblasti:
Ochrany osob (doporučené chování k osobám intoxikovaným návykovou látkou, jak se chovat při napadení, okradení, dopravních situacích a nehodách).
Domácího násilí (prevence a pomoc týraným osobám).
Pomoc rodičům a dětem (chování v nebezpečných situacích, tipy na bezpečí pro dospívající, první pomoc při otravě alkoholem a drogami, příznaky ovlivnění podle druhu drog, zásady protidrogové prevence u dětí, jak zvládat konflikty a předcházet násilí, prevence sexuálního napadení dětí, co dělat při podezření ze sexuálního zneužití dítěte, schůzka naslepo, obtěžování po telefonu, šikana).
Pomoc ženám a seniorům (sám doma, ochrana cenností, bezpečně na ulici, aktivní senior, jak se zachovat při přepadení či obtěžování).
Pomoc obětem zločinu ( jak se chovat po napadení, jak předcházet násilí páchaném na ženách, peněžitá pomoc obětem násilných trestných činů).
Ochrany majetku (byt, dům, rekreační objekt, sídlo firmy, osobních dopravních prostředků, dokladů a cenností).
Bezpečné lokality (situace v lokalitě ve které žijí - preventivně-osvětové akce k ochraně majetku a osob např. zabezpečení domů a bytů, odklizení nepořádku, zpřehlednění a osvětlení lokality, aktivní občan).
Bezpečnosti silničního provozu.
Extremismu, organizovaného zločinu, boj proti korupci.
Kriminality v oblasti duševního vlastnictví.
Kriminality v oblasti informačních a komunikačních technologií.
Ekologické kriminality.

A dále:
Radí a provádí osvětu veřejnosti a odborné veřejnosti v oblasti prevence kriminality a sociální prevence (pořádání odborných kurzů a vzdělávacích akcí; vydávání periodik; podpůrné programy pro osvětu; pořádání benefičních akcí; výroba, rozmnožování a nahrávání zvukových a obrazových materiálů, vydavatelská a nakladatelská činnost).
Provádí činnost v azylové a migrační politice (prevence xenofobie a rasismu, osvěta, ochrana práv uprchlíků, vytváření informačních programů, aktivity a mediální projekty na podporu integrace cizinců v České republice - aktivity zaměřené na poskytování sociálně právního poradenství cizincům, informační, osvětové a vzdělávací aktivity podporující integraci cizinců, aktivity zaměřené na integraci zranitelných skupin imigrantů, zejména žen a dětí).
Rozvoj vztahů mezi komunitami a menšinami.

Sdružení deklaruje zájem o spolupráci ve výše uvedených souvislostech s MV ČR, Policií ČR, HZS ČR, Městskou policií, Integrovaným záchranným systémem a státní správou a krajskou a obecní samosprávou.Projekty, které jsme realizovali

Akce prevence kriminality "Máte Filipa?" 2005 Jihlava
Akce prevence kriminality "Máte Filipa?" 2006 Jihlava21. února 2020
Svátek má Lenka.
Co se děje tento týden
Nevíme o žádných akcích.


Nejbližší srazy na chatu
Žádné srazy nejsou vyhlášené.


Anketa
V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.


Krátké zprávy
31. srpna 2006

Na www.helpnet.cz (informační portál pro osoby se specifickými potřebami) byla zveřejněna informace, že společnost ETARGET spustila dobročinný program s názvem Zviditelňujeme správné věci. Jeho cílem je podporovat neziskové, společensky prospěšné
aktivity formou jejich zviditelnění na internetu prostřednictvím cíleného
 reklamního systému ETARGET. Hodnota této podpory je 12 000 korun ročně, resp. 1000 korun měsíčně. Další informace najdete pod tímto odkazem.

1. prosince 2005
Na přelom února a března (datum bude ještě upřesněto) se připravuje 5. celokrajská konference neziskových organizací působících v kraji Vysočina. Server neziskovka.cz vám bude průběžně přinášet informace
Rada města Třebíče schválila grantový systém města na rok 2006. Celkem bude mezi neziskové organizace a další subjekty rozděleno přes 4 mil. Kč
TOPlist © Třebíčská unie mládeže Vyrobil a spravuje Tajfun Digital