Vítejte na serveru Neziskovka.cz!

Naleznete zde mnoho užitečných a zajímavých informací nejen pro neziskové organizace na Vysočině. Podrobnou nabídku služeb naleznete v tomto článku.

2. srpna 2008

Langbathsee a Bad Ischl

V Alpách je stále co objevovat. Je to nejmohutnější horský systém Evropy táhnoucí se v délce 1200 km s šířkou až do 250 km. Alpy byly vyvrásněny zejména v třetihorách, je to složitá příkrovová stavba. Ráz získaly především zaledněním (3600 km2). Charakteristické jsou velkou proměnlivostí počasí. Mají velkou říční síť , řeky jsou s velkým spádem s maximálním odtokem v létě. Nachází se zde mnoho jezer a tunelů. Turisté z Třebíče se vypravili do oblasti okolo Švábského pohoří na velké prázdninové putování.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
2. srpna 2008

Krajem malířů Vysočiny

Krajem malířů Vysočiny je turistický pochod v okolí Hlinska, kam se turisté z Třebíče vypravili, aby si rozšířili své poznatky z této oblasti. Hlinsko leží na Českomoravské vrchovině na rozhraní chráněných krajinných oblastí Žďárské vrchy a Železné hory v údolí řeky Chrudimky. Vybrali jsme trasu a hned jsme vyrazili do přírody.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
31. července 2008

V Nové Říši budou slavit hudební výročí

V sobotu 9. 8. 2008 zahájí NOvoříšský KUlturní Spolek v 15.00 hodin výjimečný hudební Festival bratří Vranických. Před rodným domem čp. 42 (v horní části novoříšského náměstí) odhalí pamětní desku novoříšským rodákům - hudebním skladatelům bratrům Vranickým.

(Článek vložila organizace Novoříšský kulturní spolek)
26. července 2008

Archeoskanzen Modrá, Brdo, Velehrad, Buchlovice

Členové KČT do oblasti Chřibů a okolí uspořádali zájezd a zájem byl veliký. Na všechny se ani nedostalo. Autobusem jsme dojeli nejprve k vesničce Modrá a navštívili Archeoskanzen.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
14. června 2008

Praha - 120 let KČT

Na oslavě 120. výročí Klubu českých turistů nemohli chybět ani turisté z Vysočiny. Jeden autobus byl vypraven z Třebíče, druhý z Jihlavy. V Praze byla celý den možnost podívat se zdarma po památkách i strávit odpolední čas před tribunou na Staroměstském náměstí a sledovat pestrý program. Mottem jubilejního roku 2008 byl vzkaz: S námi za zdravím a poznáním...
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
9. června 2008

EVROPSKÝ FESTIVAL FILOZOFIE

Dovoluji si Vás pozvat na Evropský festival filozofie, jehož tradice byla založena v Modeně. Město Velké Meziříčí má tu čest již druhým rokem hostit tuto významnou událost na své půdě.

8. června 2008

Do Anenských slatinných lázní a geologická vycházka

(Letní turistický sraz v Lázních Bělohrad - 4. den)
Poslední den Letního srazu jsme si prohlédli město Lázně Bělohrad se svými Anenskými slatinnými lázněmi a pak se vypravili na geologickou vycházku. Malebné městečko leží v podhůří Krkonoš v nádherné kotlině, která je chráněna modravým hřebenem Chlumu, Kamennou hůrkou, horou Tábor a Bělohradskou kotlinou se Zvičinou. Bohatá ložiska rašeliny dala základ vzniku slatinných lázní.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
7. června 2008

Eurovýšlap Retz - Znojmo

Turisté z KČT Třebíč si nenechali ujít pochod z rakouského Retzu do Znojma.. Letos se tento pochod konal jako mezinárodní pod záštitou starostů města Znojma Ing. Petra Nezvedy a města Retzu Karl Heilingera. Start Eurotrasy byl na vlakovém nádraží v Retzu.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
7. června 2008

Putování k Javoru

Již 29. ročník pochodu Putování k Javoru proběhl opět ke spokojenosti všech příchozích. Pořadatelem byl tradičně KČT Trnava. Start byl ze dvou míst - z Trnavy a z Třebíče a zájemci se mohli vydat pěšky nebo na kole.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
7. června 2008

Naučnou stezkou na Zvičinu a po stopách Raise a Erbena

(Letní turistický sraz v Lázních Bělohrad - 3. den)
V sobotu Letní turistický sraz graduje. K 400 účastníkům, kteří zde tráví čtyři dny, přijíždí ještě skoro 500 jednodenních zájemců. Opět se vydáváme do jiných míst. Z Lázní Bělohrad šlapeme po žluté značce a zároveň naučné stezce K. V. Raise přes Brtev, Vřesník a Borek na Zvičinu
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
6. června 2008

Do Hořic, města kamenné krásy a trubiček

(Letní turistický sraz v Lázních Bělohrad - 2. den)
Letní turistický sraz v dalším dni pokračoval s pěším putováním do dalších zajímavých míst. Z Lázní Bělohrad jsme se vydali po červené značce přes Byšičky, Červenou Třemošnou a Dachovy do Hořic.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
5. června 2008

Za achátem a Kryštofem Harantem na Pecku a Novou Paku

(Letní turistický sraz v Lázních Bělohrad - 1. den)
Kdo přijel na Letní sraz, nelitoval. Centem srazu bylo malebné městečko Lázně Bělohrad v oblasti Podzvičinska v těsném sousedství Krkonoš a Českého ráje. Poznali jsme kraj plný lesů, udržovaných staveb lidové architektury a mnoha dalších přírodních i historických zajímavostí v malebné zvlněné až kopcovité krajině se spoustou kouzelných výhledů i pohodlných laviček. Ochutnali jsme hořické trubičky, miletínské modlitbičky a novopacké pivo. Každý večer se v Zámeckém parku konal kulturní program. Díky pořadatelům nikdo nebloudil, propozice a mapky byly na špičkové úrovni.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
Přečtěte si starší články:
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 
 6 
 7 
 8 
 9 
 10 
 11 
 12 
 13 
 14 
 15 
 16 
 17 
 18 
 19 
 20 
 21 
 22 
 23 
 24 
 25 
 26 
 27 
   předchozí  další 
28. ledna 2020
Svátek má Otýlie.
Co se děje tento týden
Nevíme o žádných akcích.


Nejbližší srazy na chatu
Žádné srazy nejsou vyhlášené.


Anketa
V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.


Krátké zprávy
31. srpna 2006

Na www.helpnet.cz (informační portál pro osoby se specifickými potřebami) byla zveřejněna informace, že společnost ETARGET spustila dobročinný program s názvem Zviditelňujeme správné věci. Jeho cílem je podporovat neziskové, společensky prospěšné
aktivity formou jejich zviditelnění na internetu prostřednictvím cíleného
 reklamního systému ETARGET. Hodnota této podpory je 12 000 korun ročně, resp. 1000 korun měsíčně. Další informace najdete pod tímto odkazem.

1. prosince 2005
Na přelom února a března (datum bude ještě upřesněto) se připravuje 5. celokrajská konference neziskových organizací působících v kraji Vysočina. Server neziskovka.cz vám bude průběžně přinášet informace
Rada města Třebíče schválila grantový systém města na rok 2006. Celkem bude mezi neziskové organizace a další subjekty rozděleno přes 4 mil. Kč
TOPlist © Třebíčská unie mládeže Vyrobil a spravuje Tajfun Digital