Vítejte na serveru Neziskovka.cz!

Naleznete zde mnoho užitečných a zajímavých informací nejen pro neziskové organizace na Vysočině. Podrobnou nabídku služeb naleznete v tomto článku.

6. července 2007

Bastia a sever Korsiky

Bastia a sever Korsiky
(po horách a městech Korsiky - 14. den)
( 6. 7. 2007 )

Poslední den na Korsice věnujeme Bastii, odkud máme objednaný na dnešní půlnoc trajekt na zpáteční návrat. Stihneme si poprvé déle poležet na pláži, projít si městečko ..........
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
4. července 2007

Podpora NNO, které se podílejí na realizaci MA21 v municipalitách kraje

Zastupitelstvo kraje Vysočina dne 26. 6. 2007 schválilo Zásady pro poskytování dotací na naplňování místní Agendy 21.
3. července 2007

Jak jsou Češi aktiviní v ochraně ŽP?

CVVM zjišťovalo v květnu 2007, jaké aktivní kroky podnikají Češi a jejich domácnosti ve věci ochrany životního prostředí a také s jakými eventuálními opatřeními by v souvislosti se životním prostředím souhlasili.
29. června 2007

Výsledky projektu Individuální vzdělávací péče

Výuka nezaměstnaných v projektu Individuální vzdělávací péče dosáhla dobrých výsledků. Více než polovina absolventů našla zaměstnání. Výsledky jsou uvedeny v grafu.
29. června 2007

Projekt Individuální vzdělávací péče

S koncem školního roku končí i projekt Individuální vzdělávací péče pro osoby ohrožené sociálním vyloučením Střediska křesťanské pomoci Jihlava. Individuální přístup se ukázal být úspěšným, proto bude Individuální péče pokračovat i nadále, ovšem v nové podobě. S podrobnostmi se můžete seznámit v článku Výsledky projektu Individuální vzdělávací péče.
16. června 2007

Szczelinec Wielki, Bledne skaly, Machov - Polsko

Szczelinec Wielki, Bledne skaly, Machov - Polsko
( 16. 6. 2007 )

Poznání příhraničních Stolových hor naplánovali turisté z KČT Třebíč a pro velký zájem jsme vypravili autobus. Za Náchodem jsme přejeli do Polska, projeli lázeňské městečko Kudowa Zdroj a horskou silnicí jsme vyjeli do městečka Karlów do výšky 771 m. Autobus se vrátil do Česka do Machova, cíle našeho putování. A my jsme se vydali pěšky za poznáváním. Nejprve to byl Szczeliniec Wielki (Velká Hejšovina).
Szczeliniec Wielki je typická stolová hora obklopená ze všech stran kolmými stěnami. Spolu se sousedním podstatně širším a rozlehlejším Borem tvoří dominantu kraje. Na náhorní planině Velké Hejšoviny se rozkládá mohutná skalní plošina o rozměrech 600 x 300 metrů s krásným skalním městem ohraničeným téměř ze všech stran 60 metrů vysokými skalními stěnami. Na západě vystupuje menší plošina Szczeliniece M. (895 m.n.m), oddělená průsmykem ve výšce 867 m.
Abychom mohli důkladně prozkoumat toto pozoruhodné dílo přírody, museli jsme zdolat 665 kamenných schodů, které vedou do průsmyku mezi Malou a Velkou Hejšovinou. Zde jsme přešli na modrou turistickou značku směřující dále nahoru k chatě turistů, z jejichž severních teras jsou krásné panoramatické výhledy na polskou i českou stranu. Za chatou umístěnou na vysokém skalním srázu začíná placený prohlídkový okruh skalním městem. Vedle hlubokých puklin a průrev (Piekielko, Diabelska Kuchnia), jsme zhlédli labyrinty, tunely a ojedinělé skalní útvary, z nichž nejznámějším je Malpolud (Mamut), který je přímo symbolem Velké Hejšoviny.....
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
14. června 2007

Výzva - prevence kriminality

Hledáme NNO v oblasti prevence kriminality pro bližší spolupráci.

12. června 2007

Dárcovská SMS pro Chaloupky

V rámci veřejné sbírky "Příroda je naší učebnou" na podporu rozvoje areálu středisek Chaloupky a Ostrůvek můžete přispívat zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS CHALOUPKY na čísl 87777.
Stojíme před výzvou nasbírat do konce června 300 DMS! Pomozte nám to uskutečnit! Děkujeme Vám!
9. června 2007

Retz -Znojmo

Retz - Znojmo
( 9. 6. 2007 )

Turisté z KČT Třebíč využili pozvání od rakouské turistické organizace O.d.I.W.W. Vídeň a zúčastnili se jejich pochodu EU-REGIO-MARSCH Retz - Znojmo. Naše 25-ti členná skupina přijela společně do Retzu, kde na nás pořadatelé čekali. Po krátkém uvítání vyrážíme pod vedením jejich průvodce na 24 km túru. Procházíme centrem malebného městečka Retz a polními cestami mezi vinicemi obcházíme Oberretzbach. Cestou s pěknými výhledy máme jako na dlani rakouské i české území s vesničkami. Zastavujeme na poutním místě Svatý kámen nad Mitterretzbachem, který se označuje za jeden z nejhezčích mísovitých kamenů (obětních mís) v Rakousku......
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
8. června 2007

Databáze dobré praxe

Více jak 50 námětů jak zkvalitnit život v místě, kde vykonáváte svoji činnost - to je Databáze dobré praxe...
8. června 2007

Šumava 007: týden v národním parku

Hnutí DUHA vás zve na velkou letní akci pro národní park, která se bude konat od 30.6. do 7.7. v kempu na Antýglu (5 km od Modravy).

Vedle monitoringu hospodaření v lesích jsou připraveny přednášky a besedy s odborníky a zajímavými hosty, celodenní exkurze, noční váchalovské putování, koncerty, filmy, noční bubnování a happening.

Na programu je také pomoc národnímu parku: revitalizace rašelinišť, kosení luk, rozvoz infomateriálů vysvětlující turistům ochranu divočiny.
Další informace včetně podrobného programu naleznete v kalendáři akcí na www.hnutiduha.cz.

Pomozte chránit divočinu v národním parku. Přijeďte na Šumavu.
(Článek vložila organizace Český svaz ochránců přírody Kněžice)
4. června 2007

Viděli jste již větrnou elektrárnu zevnitř?

Chcete vidět jak vypadá větrná elektrárna zevnitř? Potom neváhejte a 16.06. využijte den otevřených dveří na větrných elektrárnách v Pavlově.
Přečtěte si starší články:
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 
 6 
 7 
 8 
 9 
 10 
 11 
 12 
 13 
 14 
 15 
 16 
 17 
 18 
 19 
 20 
 21 
 22 
 23 
 24 
 25 
 26 
 27 
   předchozí  další 
21. února 2020
Svátek má Lenka.
Co se děje tento týden
Nevíme o žádných akcích.


Nejbližší srazy na chatu
Žádné srazy nejsou vyhlášené.


Anketa
V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.


Krátké zprávy
31. srpna 2006

Na www.helpnet.cz (informační portál pro osoby se specifickými potřebami) byla zveřejněna informace, že společnost ETARGET spustila dobročinný program s názvem Zviditelňujeme správné věci. Jeho cílem je podporovat neziskové, společensky prospěšné
aktivity formou jejich zviditelnění na internetu prostřednictvím cíleného
 reklamního systému ETARGET. Hodnota této podpory je 12 000 korun ročně, resp. 1000 korun měsíčně. Další informace najdete pod tímto odkazem.

1. prosince 2005
Na přelom února a března (datum bude ještě upřesněto) se připravuje 5. celokrajská konference neziskových organizací působících v kraji Vysočina. Server neziskovka.cz vám bude průběžně přinášet informace
Rada města Třebíče schválila grantový systém města na rok 2006. Celkem bude mezi neziskové organizace a další subjekty rozděleno přes 4 mil. Kč
TOPlist © Třebíčská unie mládeže Vyrobil a spravuje Tajfun Digital