Vítejte na serveru Neziskovka.cz!

Naleznete zde mnoho užitečných a zajímavých informací nejen pro neziskové organizace na Vysočině. Podrobnou nabídku služeb naleznete v tomto článku.

13. srpna 2007

Ekoporadna na e-mailu

Oznamujeme zprovoznění informační služby k poradenství v oblasti ochrany přírody a krajiny v kraji Vysočina.
Pokud se setkáte s něčím, s čím budete potřebovat pomoci, můžete napsat na adresu: ekoporadna@chaloupky.cz
Budeme se snažit Vám v co nejkratší lhůtě a odborně pomoci za pomoci odborníků na danou oblast.
Tato služba byla zprovozněna v rámci projektu Transition Facility 2004
„Posilování činností nestátních neziskových organizací monitorujících a prosazujících zájmy občanů“ financováného ze zdrojů EU z programu Transition Facility Evropské unie.
(Článek vložila organizace Český svaz ochránců přírody Kněžice)
11. srpna 2007

Krajem malířů Vysočiny

Krajem malířů Vysočiny
( 11. 8. 2007 )

Krajem malířů Vysočiny je turistický pochod v okolí Hlinska, kam se turisté z Třebíče vypravili, aby si rozšířili své poznatky z této oblasti. Vybrali jsme trasu a hned jsme vyrazili do přírody.......
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
6. srpna 2007

Druhé číslo Zpravodaje o ochraně přírody

Dovolujeme si Vám předložit druhé číslo Zpravodaje o ochraně přírody v kraji Vysočina z pohledu neziskových organizací.
5. srpna 2007

Bitva o tvrz ( Štěměchy )

Bitva o tvrz - Štěměchy
( 5. 8. 2007 )

Zajímavé spojení se zájemcům nabízel výlet a účast na Bitvě o tvrz se Štěměšskými historickými slavnostmi ve Štěměchách u Třebíče.....
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
4. srpna 2007

Léto v Železných horách

Léto v Železných horách
( 4. 8. 2007 )

Turisté z Třebíče se tuto sobotu vypravili podpořit známý pochod Léto v Železných horách, kterého se zúčastnilo 350 osob. Sobíňov se nachází v okrese Havlíčkův Brod na silnici z Chotěboře do Ždírce nad Doubravou v Železných horách. Železné hory se rozprostírají v centru Českého masivu.....
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
2. srpna 2007

Zástupce NNO v MV ROP

Zástupcem NNO v Monitorovacím výboru Regionálního operačního programu Jihovýchod (ROP JV, www.jihovychod.cz) byl na základě nominace Koordinačního uskupení NNO kraje Vysočina (KOUS) přijat RNDr. Jozef Zetěk z o.p.s. Chaloupky (www.chaloupky.cz). Více zde.
2. srpna 2007

Park in Park

Park in park je projekt financovaný z prostředků Evropského sociálního fondu, který od února 2006 probíhá pod Oblastní charitou Jihlava a jehož cílem je vzdělávání sociálně vyloučených a ohrožených skupin dlouhodobě nezaměstnané mládeže.
28. července 2007

Slavonicko

Slavonicko
( 28. 7. 2007 )

Oblast Slavonicka byla naším plánovaným cílem. Zájem o tuto oblast byl velký. Vyrazili jsme sedmi auty. Ve Slavonicích jsme odbočili směrem na obec Stálkov a zastavili se ..........
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
21. července 2007

Naučná stezka Bažantnice

Naučná stezka Bažantnice
( 21. 7. 2007 )

Za slunečného počasí se vydala skupina osob s třebíčskými turisty do příjemného chládku lesa v Bažantnici. Kdo projde Naučnou stezku v kteroukoliv roční dobu, vždy je v nabídce spousta poučení a krásy. Dnes to byly lesní bramboříky. Potěšila nás jedna členka, která v chladící tašce přinesla meloun a připravila nám chladivé občerstvení.
Stezka je asi 2,5 km dlouhá. Je na ní devět zastavení a dvacet doplňkových tabulí, na kterých se lze dozvědět nejzákladnější informace o dané lokalitě. Je přitom doslova pár set metrů od okresního města a dozvíme se zde o bramboříkách a konvalinkách, jak hnízdí sovy a vidíme, jak se k nebi vypínají nádherné exempláře modřínu či dubu. Tabule přinášejí nejen informace o flóře a fauně, ale i o práci lesníků a péči o les. Doplňkové tabule se věnují převážně stromům a keřům a popisují i po trase rozmístěné ptačí budky. Návštěvník se tak dozví, že na Bažantnici mají své budky vedle sýkorek, sov či datlů i netopýři. Dále se dozví o historii tohoto území, které je bráno jako vzácný zbytek jilmové doubravy, o významu lesa a vody.
Na konci stezky v altánku si všichni mohou vyzkoušet své znalosti o přírodě, je zde podrobná legendu s obrázky. Lesy České republiky zrekonstruovaly zchátralý altán Valdsteinů, posledních majitelů třebíčského zámku. Altán byl trochu schován, byl mimo všechny turistické trasy a teď je alespoň takto využíván.
(Článek vložila organizace KČT Třebíč)
13. července 2007

Nemáte ještě zajištěnou dovolenou? Nevadí, rádi Vás u nás uvítáme.

Provozujeme Rekreační zařízení Vyhlídka v Češkovicích u Blanska a v letošním roce máme vyhrazený termín i pro rodinné rekreace. Pokud hledáte místo pro svoji dovolenou neváhejte a navštivte srdce Moravského krasu.
(Článek vložila organizace Kolpingovo dílo České republiky)
12. července 2007

Aktivní týden v Nové Říši

Novoříšský kulturní spolek zve nejen filmové fanoušky do Letního kina a na Týden aktivit do Nové Říše, kde na všechny čeká od 20. do 29. července SPORT, KULTURA, TVOŘIVOST.


(Článek vložila organizace Novoříšský kulturní spolek)
9. července 2007

Ptačí chřipka není problém. Problém jsou lidé, kteří se jí bojí.

Český svaz ochránců přírody v důsledku masového šíření nejrůznějších „zaručeně pravdivých“ informací o ptačí chřipce stále častěji musí odpovídat na dotazy veřejnosti typu – máme odstranit ptačí krmítko z našeho okna? Máme dál chodit krmit labutě k Vltavě? Máme ze zahrady odstranit ptačí budky? Můžeme pouštět ven naší kočku? Na naší škole je čapí hnízdo – nemělo by se odstranit?
(Článek vložila organizace Český svaz ochránců přírody Kněžice)
Přečtěte si starší články:
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 
 6 
 7 
 8 
 9 
 10 
 11 
 12 
 13 
 14 
 15 
 16 
 17 
 18 
 19 
 20 
 21 
 22 
 23 
 24 
 25 
 26 
 27 
   předchozí  další 
21. února 2020
Svátek má Lenka.
Co se děje tento týden
Nevíme o žádných akcích.


Nejbližší srazy na chatu
Žádné srazy nejsou vyhlášené.


Anketa
V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.


Krátké zprávy
31. srpna 2006

Na www.helpnet.cz (informační portál pro osoby se specifickými potřebami) byla zveřejněna informace, že společnost ETARGET spustila dobročinný program s názvem Zviditelňujeme správné věci. Jeho cílem je podporovat neziskové, společensky prospěšné
aktivity formou jejich zviditelnění na internetu prostřednictvím cíleného
 reklamního systému ETARGET. Hodnota této podpory je 12 000 korun ročně, resp. 1000 korun měsíčně. Další informace najdete pod tímto odkazem.

1. prosince 2005
Na přelom února a března (datum bude ještě upřesněto) se připravuje 5. celokrajská konference neziskových organizací působících v kraji Vysočina. Server neziskovka.cz vám bude průběžně přinášet informace
Rada města Třebíče schválila grantový systém města na rok 2006. Celkem bude mezi neziskové organizace a další subjekty rozděleno přes 4 mil. Kč
TOPlist © Třebíčská unie mládeže Vyrobil a spravuje Tajfun Digital